Φέτος τα Χριστούγεννα, το Φουαγιέ Μουσών του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών, φιλοξενεί για πρώτη φορά το μουσικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα κοινωνικής ένταξης El Sistema Greece. Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου στις 19.00 η Ορχήστρα Κυψέλη και η Χορωδία Νέων του El Sistema Greece θα παρουσιάσουν μια γιορτινή συναυλία με αγαπημένα κομμάτια και κάλαντα από διαφορετικά μέρη του κόσμου που θα μας μεταφέρει κατευθείαν στην καρδιά των Χριστουγέννων.
![Φουαγιέ Μουσών](https://elsistema.gr/wp-content/uploads/2023/04/02_MG_4821_defaced-1024x683-1.jpg)
Συντελεστές:
Ερμηνεύουν:
Ορχήστρα Κυψέλη
El Sistema Greece Youth Choir
Μουσική διεύθυνση ορχήστρας: Francis Gagliardi
Μουσική διεύθυνση χορωδίας: Βάγια Παπαγιαννοπούλου
Πιάνο: Αθηνά Φυτίκα
Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου | 19.00
Φουαγιέ Μουσών | Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
Είσοδος Ελεύθερη